“Tartu Ravikodu oli mulle teine kodu. Alati mulle olemas.”
Noor (kaks aastat pärast ravikodus viibimist)
Teenuse sihtgrupiks on eelkõige vägivalda kogenud lapsed, kellel on kujunemas/kujunenud kompleksse probleemistikuga raske ja sügav psüühikahäire; traumakogemusega või algava kroonilise psühhiaatrilise haigusega lapsed vanuses 12-20 üle Eesti. Sihtgrupi hulka kuuluvad ka samas vanuses lapsed, kes vajavad pikemaajalist haiglajärgset psühhiaatrilist järelravi.
Ennetava meetmena: Kroonilisele psühhiaatrilisele haigusele; Düsfunktsionaalse mustri krooniliseks muutumisele; Sotsiaalsele isoleerumisele; Kriminaliseerumisele; Kinnise lasteasutuse teenusele; Korduvale hospitaliseerimisele.
Haigla järelravina: Koostöös ja psühhiaatriakliiniku suunamisel, kui haigla hinnangul on raviaeg lõppenud, kuid tavaellu naasmiseks vajab laps jätkuvat ravimeeskonna toetust; Juhul kui laps ei ilmu ambulatoorse ravi vastuvõttudele; Haigla hinnangul ei aita last edasi jätkuv rehospitaliseerimine.
Lapse koostöövalmiduse alusel: Osaleda püsivalt ravikodu meeskonna poolt planeeritud tegevustes ja päevakavas (eakaaslaste ja meeskonnaga suhtlemine; vastutusvõime arendamine; enesehügieen; kellaaegadest kinnipidamine jm); Lapse isiklikul soovil; Ilma kohtuotsuse, arsti või vanema/eestkostja määramiseta; Ravikodu meeskonna-poolsel motiveerimisel ja toetamisel last ravikodus viibima.
Perekonda kaasavana: Iganädalased kohtumised vanematega; Võimalus tööpäeviti suhelda ravikodu töötajatega; Edukatiivne mõlemapoolne koostöö; Kodukülastused.
Noor (kaks aastat pärast ravikodus viibimist)